Poskytujeme služby od roku 2008

Energetické úspory pro všechny s projektem na klíč

Nejrychlejší cesta k energetické nezávislosti a plnění scope 1-3 Greenhouse gas protokolu (GHG)  v rámci snižování uhlíkové stopy směrem k uhlíkové neutralitě.

Firmám se fotovoltaická elektrárna vyplatí i bez dotace

V každé firmě s vlastní budovou se vyplatí investovat do solární elektrárny. Největší výhody čerpají firmy s vysokou spotřebou elektřiny nebo se zvýšenou spotřebou v letních měsících.

Krátké dodací termíny

Jsme rychlí, dokonce velmi rychlí. Vypracujeme energeticky úsporné a přizpůsobené řešení pro vaši firmu a nainstalujeme jej do 6 měsíců. 

Ověřené komponenty a požární bezpečnost

Používáme nejžádanější a ověřené komponenty SolaX a Longi, které nabízejí skvělý poměr ceny a výkonu, spolehlivost a rychlý servis.     Naše instalace standardně vybavujeme nadstandardními bezpečnostními prvky pro maximální bezpečí.

FOTOVOLTAIKA PRO firmy a obce

Fáze projektu energetických úspor

Vaše vize se snadno promění v realitu, pokud známe vaše očekávání. Panfoton zařídí celý projekt na klíč. Zajistíme energetickou studii, navrhneme systém a opatření, zajistíme projekt, zajistíme komunikaci s dotčenými orgány, vše smontujeme, zaškolíme vás a také dodáme následné servisní služby. Stavba fotovoltaických elektráren v ČR je stále ještě nová věc, s omezenými zkušenostmi úřadů a obcí. Není jednotný funkční postup pro povolování fotovoltaiky v ČR, a požadavky se liší. Schválení provozu solární elektrárny je závislé na provozovateli distribuční soustavy ve vaší oblasti, dlouhé povolovací lhůty a administrativní procesy pak mohou zpomalit realizaci.  U nás je konzultace projektu vždy zdarma. 

Energetická studie

Vypracování studie je základem pro plán FVE a plnění GHG protokolu
 • Energetický audit je prvním stavebním kamenem energetické studie

 • Individuální návrh úspor a opatření pro přesnou cenovou nabídku 

 • Efektivní umístění, sklon a dimenzace panelů, dimenzace FVE pro maximální využití energie a také návazná energetická opatření.

 • Hospodárnost, návratnost investice, výpočet ceny energie, snížení emisí CO2,  roční výnos.

 • V ceně je i vyřízení pripojení k distribuční síti.

 • Na přání zajistíme vyhodnocení uhlíkové stopy dle GHG protokolu v oblastech scope 1 až scope 3.

Projektová dokumentace

Projekt je v rozsahu pro stavební povolení
 • Provedeme geometrické zaměření střechy objektu a stávajících zařízení na ní. Navrhneme optimální dispozici fotovoltaické technologie.

 • Zpracování v rozsahu pro vydání stavebního povolení včetne požární zprávy a statického posudku

 • Provedeme inženýrskou činnost v rámci projednání dokumentace stavebního projektu s dotčenými orgány a institucemi. Pomůžeme zajistit žádost o stavební povolení 

 • Zajistíme stavební dozor a dokumentaci skutečného provedení stavby

Realizace

Instalace je nejrychlejší část projektu. Montáž se plánuje se získáním schválení připojení nebo stavebního povolení
 • Naše technologie a komponenty máme připraveny skladem a čekají na podpis smlouvy o dílo.

 • Jakmile získáme stavební povolení, jsme okamžitě připraveni plánovat instalaci vaší nové fotovoltaické elektrárny, tepelného čerpadla či dalších technologií dohodnutých v projektu.

 • Doba montáže je úměrná velikosti instalace

FOTOVOLTAIKA PRO FIRMY A OBCE

Energetická studie v detailu

Vypracování ES je prvním stavebním kamenem pro vybudování Fotovoltaické elektrárny a plnění především scope 2  Greenhouse gas protokolu (GHG)

GHG

Greenhouse gas protokol (GHG)

Firmy a instituce vlastnící fotovoltaickou elektrárnu mohou přispět k plnění GHG protokolu, který se zaměřuje na snižování emisí skleníkových plynů. Fotovoltaické elektrárny využívají solární energii pro výrobu elektrické energie, což je čistý a obnovitelný zdroj energie. Přechod na solární energii může snížit závislost firem na fosilních palivech a snížit emise skleníkových plynů. Tím subjekty, které vlastní fotovoltaickou elektrárnu, přispívají k ochraně životního prostředí a splnění cílů především Scope 2 GHG protokolu, který se týká emisí skleníkových plynů z využívání zakoupené nebo vyrobené elektřiny. Vlastnictvím fotovoltaické elektrárny mohou firmy snížit nebo eliminovat emise CO2 spojené s jejich provozem tím, že vyrábějí čistou energii ze slunce. Tím přispívají k snižování celkového uhlíkového otisku a plnění cílů snižování emisí skleníkových plynů. Další Scopy GHG protokolu se mohou naplňovat prostřednictvím dalších opatření a iniciativ zaměřených na snižování emisí v rámci podnikové činnosti.

Energetická studie

Co obsahuje energetická studie?

 • Energetický audit

 • Individuální návrh systému a jednotlivých komponent na míru

 • Vizualizaci, kde navrhneme  optimální rozmístění, orientaci a sklon panelů vzhledem k možnostem použité konstrukce

 • Dimenzování systémů vzhledem k dlouhodobé spotřebě s cílem maximálně využít vyrobenou energii

 • Výpočet ceny vyrobené energie a snížení emisí CO2

 • Roční výnos

 • V ceně energetické studie je také podání a vyřízení žádosti o připojení výrobny k distribuční síti

 • V případě následného uzavření smlouvy o dílo vám částku za vypracování energetického auditu odečteme z ceny díla


Energetická studie

Co od vás budeme potřebovat?


 • Definovat vhodné plochy pro umístění panelů a technologii

 • Dodat fotodokumentaci, výkresovou dokumentaci a statický posudek, jsou-li k dispozici

 • Údaje o spotřebě energie za rok, jednotlivé měsíce a hodinové spotřeby

 • Poslední vyúčtování energii, nebo aktuální cenu za kWh

 • Technickou specifikaci místa  připojení

 • Pro sběr informací a zaměření k vám vyšleme kolegy techniky

Fotovoltaika pro firmy a obce

Technologie a komponenty

Instalujeme ověřené komponenty SolaX a GoodWe s ideálním poměrem ceny a výkonu, dlouhodobou spolehlivostí a rychlým záručním a pozáručním servisem.

Střídače SolaX X3 G4 hybridní

SolaX X3 G4 hybrid je nejnovější premiová řada střídačů na trhu, nahrazující velmi úspěšnou třetí generaci X-Hybrid. Ve variantě 10 kW nabízí velký teplotní rozsah a vynikající účinnost až 98,3%. Má vynikající asymetrii a rychlé nabíjení, s integrovanými funkcemi pro zálohu a wattrouter. Skvělá aplikace a cloudové rozhraní umožňují vzdálenou správu FVE systému    a baterií.

Střídače SolaX X3 G2 síťové

Řada komerčních  střídačů X3, které  ve svém oboru nemají konkurenci díky své kvalitě, spolehlivosti a účinnosti. Třífázové střídače SolaX X3 G2 mega s výkonem  40-60 kW se pyšní extrémně širokým rozsahem napětí MPPT pro větší využití energie a maximálním vstupním napětím 1100 V s maximální účinností 98,4 %. Střídače mají krytí IP66 a nemají vnitřní ventilátor.

Solární panely Longi a CanadianSolar 

Longi a CanadianSolar jsou oba výrobci fotovoltaických panelů s vysokou reputací v průmyslu. Longi je špičkou pro monokrystalické panely a je znám pro svou inovativní technologii, která umožňuje dosáhnout vyšší účinnosti a nižší degradace v průběhu času. Panely Canadian Solar mají vysokou spolehlivost, a také odolnost vůči zátěži sněhem. 

Autonabíječky,  optimizéry a baterie

Wallbox SolaX smart EV Charger je inteligentní dobíjecí stanice pro elektromobily od leadera s hybridními střídači. Baterie Triple Power výrobce SolaX umožňuje instalaci až 4 baterií, využívá nejnovější technologii LFP pro bezpečnou instalaci a požární bezpečnost. Pro komerční instalace montujeme k panelům špičkové optimizéry Tigo.

FOTOVOLTAIKA PRO FIRMY A OBCE

Dotace a financování


Dotace pro domácnosti a firmy

Zajišťujeme administraci dotací primárně u těchto programů:
 • Nová zelená úsporám - NZÚ a NZÚ light

 • MPO – OP TAK (především program Úspory energie)

 • Modernizační fond (zejména RES+)

Dotace pro obce

Zajišťujeme i dotace pro obce všech velikostí:

 • Modernizační fond (zejména RES+ pro obce)

 • NPŽP

Financování

Získejte financování pro obnovitelné zdroje energie

Sjednejte si úvěr na fotovoltaickou elektrárnu nebo tepelné čerpadlo. Pomůžeme vám s jeho vyřízením - proces je jednoduchý a  rychlý. Požádejte o nezávaznou nabídku a my vám pomůžeme s výhodným financováním.

Fotovoltaika pro firmy a obce

A jak solární elektrárna vlastně funguje?


Ráno, polojasno

Brzy ráno, nebo když je polojasno, solární elektrárna většinou nevyrábí dostatečné množství elektřiny na pokrytí potřeb domácnosti. Baterie může být po noci vybitá a je nutné chybějící energii doplnit ze sítě.

V průběhu dne, jasno

Solární elektrárna vyrábí především v dopoledních a odpoledních hodinách nadbytečnou energii, kterou lze ukládat do baterií nebo prodat do sítě jako přetoky. Distribuční síť není nutná.

Večer a noc, tma

Solární elektrárna v noci nevyrábí, ale energie z baterie slouží k provozu domácnosti a spotřebičů. Pokud se akumulátor přes noc vybije, na ranní provoz se využívá elektřina z distribuční sítě.

Blackout a backup 

Při výpadku proudu, blackoutu, je baterie záložním zdrojem pro určené okruhy, tzv. backup, jako např. osvětlení, ledničku, alarm či kotel. Kapacitu baterie vyhrazenou pro blackout lze nastavit.

Napište nám 

Kontaktujte nás a zdarma získejte nezávaznou nabídku na míru, náš specialista se ozvě zpět telefonicky nebo emailem
Vaše celé jméno či název firmy E-mail Co nám chcete sdělit? Souhlasím s Podmínkami ochrany osobních údajů Odeslat

Kde nás zaručeně najdete

společnost PanFoton s.r.o.,  IČ: 277 54 421, DIČ: CZ 277 54 421

Kanceláře a sídlo společnosti: třída Kpt. Jaroše 1845/26, Brno - Černá Pole, 602 00

infolinka +420 734 118 544

info@panfoton.cz

Kancelář Praha: Bredovský dvůr - Flexi Office, Olivova 2096/4, Praha 1, 110 00 

Jsme členy Asociace komunitní energetiky ČR a Solární asociace, a dodržujeme jejích 28 zásad při montáži a servisu. www.solarniasociace.cz