Poskytujeme služby od roku 2008

Vlastní solární elektrárna. Světelnou rychlostí.

A bez rizika.


Neriskujete,  máme nejnižší zálohy na trhu

U nás neriskujete. Nepotřebujeme Vaše peníze, abychom nakoupili materiál nebo aby měl pan ředitel brzy nové Porsche. U nás skládáte  0% po podpisu smlouvy, 60% až po schválení připojení, no a 40% po dokončené a úspěšné montáži vaší nové elektrárny. 

Krátké dodací termíny


Jsme rychlí, dokonce velmi rychlí. Vaši novou elektrárnu budete mít na střeše do 2 měsíců od schválení připojení distributorem. Komponenty máme skladem a po schválení připojení vám je můžeme složit třeba do garáže.  V krajním případě, že vám distributor neschválí připojení, vracíme zálohu.    

Ověřené komponenty a požární bezpečnost

Používáme nejžádanější a ověřené komponenty SolaX a GoodWe, které nabízejí skvělý poměr ceny a výkonu, spolehlivost a rychlý servis.     Naše instalace standardně vybavujeme nadstandardními bezpečnostními prvky pro maximální bezpečí.

Fotovoltaika pro domácnosti 

A jak solární elektrárna vlastně funguje?


Ráno, polojasno

Brzy ráno, nebo když je polojasno, solární elektrárna většinou nevyrábí dostatečné množství elektřiny na pokrytí potřeb domácnosti. Baterie může být po noci vybitá a je nutné chybějící energii doplnit ze sítě.

V průběhu dne, jasno

Solární elektrárna vyrábí především v dopoledních a odpoledních hodinách nadbytečnou energii, kterou lze ukládat do baterií nebo prodat do sítě jako přetoky. Distribuční síť není nutná.

Večer a noc, tma

Solární elektrárna v noci nevyrábí, ale energie z baterie slouží k provozu domácnosti a spotřebičů. Pokud se akumulátor přes noc vybije, na ranní provoz se využívá elektřina z distribuční sítě.

Blackout a backup 

Při výpadku proudu, blackoutu, je baterie záložním zdrojem pro určené okruhy, tzv. backup, jako např. osvětlení, ledničku, alarm či kotel. Kapacitu baterie vyhrazenou pro blackout lze nastavit.

Fotovoltaika pro domácnosti

Technologie a komponenty

Instalujeme ověřené komponenty SolaX a GoodWe s ideálním poměrem ceny a výkonu, dlouhodobou spolehlivostí a rychlým záručním a pozáručním servisem.

Střídače SolaX X3 G4 hybridní

SolaX X3 G4 hybrid je nejnovější premiová řada střídačů na trhu, nahrazující velmi úspěšnou třetí generaci X-Hybrid. Ve variantě 10 kW nabízí velký teplotní rozsah a vynikající účinnost až 98,3%. Má vynikající asymetrii a rychlé nabíjení, s integrovanými funkcemi pro zálohu a wattrouter. Skvělá aplikace a cloudové rozhraní umožňují vzdálenou správu FVE systému    a baterií.

Střídače GoodWe

Střídače GoodWe jsou ekonomickým řešením s dobrými technickými parametry. Jsou prověřené více než 10 let na českém trhu a pyšní se bezproblémovým servisem. Řada GoodWe ET nabízí výkony 5, 8 a 10 s funkcí omezení přetoků do sítě, až 100% přetížení výstupního výkonu, bezhlučný provoz bez ventilátoru a nízkou spotřebu. Samozřejmostí je funkce monitorování FVE systému.

Solární panely Longi a CanadianSolar 

Longi a CanadianSolar jsou oba výrobci fotovoltaických panelů s vysokou reputací v průmyslu. Longi je špičkou pro monokrystalické panely a je znám pro svou inovativní technologii, která umožňuje dosáhnout vyšší účinnosti a nižší degradace v průběhu času. Panely Canadian Solar mají vysokou spolehlivost, a také odolnost vůči zátěži sněhem. 

Baterie, autonabíječky, wattroutery, optimizéry

Baterie Triple Power výrobce SolaX umožňuje instalaci až 4 baterií, využívá nejnovější technologii LFP pro bezpečnou instalaci a požární bezpečnost, má 10letou záruku a s 90% hloubkou vybití je baterie špičkou na trhu. SolaX smart EV Charger je inteligentní dobíjecí stanice pro elektromobily od leadera s hybridními střídači. 

FOTOVOLTAIKA PRO DOMÁCNOSTI

Naše vzorové FVE sestavy s plnou dotací NZÚ

Prohlédněte si modelové příklady fotovoltaických elektráren v souladu s novým programem Nová Zelená Úsporám a bez nutnosti stavebního povolení. Pro individuální nabídku solární elektrárny, at' už pro váš dům či firmu,  nás prosím neváhejte kontaktovat.

Vzorové sestavy GoodWe

Lidovka 

Velikost FVE 6,37 kWp + baterie 10,6 kWh

cena po dotaci 233 000 kč vč DPH

Toto je ideální sestava pro všechny, kteří nechtějí  investovat mnoho prostředků, ale zároveń chtějí využít na maximum dotaci a mít jistotu vlastního zdroje. Cena bez zohlednění základní dotace NZU (205 000 Kč)  je 438 000 Kč včetně DPH.

Vzorové sestavy SolaX

Zlatá střední cesta

Velikost FVE 6,37 kWp + baterie 11,6 kWh

cena po dotaci  274 500 kč vč DPH 

Sestava pro ty, kteří chtějí vyvážený poměr cena / výkon, chtějí snížit měsíční náklady, využít na maximum dotaci a mít jistotu vlastního zdroje energie.  Cena bez zohlednění základní dotace NZU (205 000 Kč)  je 479 500 Kč včetně DPH.

Vzorové sestavy SolaX

Chci jít na maximum

velikost FVE 9,55 kWp + baterie 11,6 kWh

cena po dotaci  345 600 kč vč DPH

Ti, kteří chtějí maximání úsporu, vhodná pro objekty s vyšší spotřebou energie, řešení pro maximální nezávislost a soběstačnost,  jistotu i v nejistých časech. Bez zohlednění základní dotace NZU (205 000 Kč)  je cena 550 600 Kč včetně DPH.

FOTOVOLTAIKA PRO DOMÁCNOSTI

S baterií či bez? To je otázka..

Toto je dobré dobře zvážit hned na počátku.

Solární elektrárna bez baterie

Solární elektrárna bez baterie je maximálně ekonomické řešení, kdy využijete většinu vyrobené energie k provozu a přebytky prodáváte zpět do sítě. Toto řešení je vhodné pro průmyslové objekty, firmy s denním provozem a menší střechy RD. Tato varianta nicméně snižuje výši dotace NZU.

Solární elektrárna s bateriemi

Solární elektrárna s bateriemi vám umožní ukládat energii a využít ji v době, kdy nesvítí slunce. Toto řešení může pomoci snížit náklady na elektřinu a maximalizovat využití dotací. Je to skvělá volba pro rodinné domy s nízkou spotřebou během dne nebo častými výpadky sítě.

FOTOVOLTAIKA PRO DOMÁCNOSTI

Monitoring v mobilu

Mobilní appka od společnosti SolaX umožňuje vzdálené monitorování celé řady střídačů SolaX. Jednoduché zásuvné zařízení umožní koncovému uživateli sledovat výkon systému kdekoli na světě. 

Detailní přehled o stavu energií Vašeho domu

Víte kolik energie spotřebováváte a odebíráte ze sítě

Víte kolik energie vyrábíte a nastavíte kam ji pošlete

Sledujete stav nabití baterií a máte k dispozici statistiky

FOTOVOLTAIKA PRO DOMÁCNOSTI

Bezpečnostní prvky a protipožární ochrana

Ochranné prvky instalujeme standardně, zajišťují bezpečný provoz a minimalizují riziko požáru a škod na majetku. Jejich implementace dle Vyhlášky 114/2023 Sb. chrání jak majetek, tak životy obyvatel a usnadňuje práci hasičům v případě požáru. 

Optimizéry TIGO, ZJ BENY a              systém Rapid shutdown

Fotovoltaické panely mohou být vybaveny optimizéry TIGO či ZJ BENY, smart komponenty, které nejen monitorují a optimalizují výkon FVE, ale v případě nebezpečí ukončí výrobu elektrické energie na úrovni střechy a panelů. Tím je umožněn případný hasební zásah díky dosažení bezpečného napětí na DC straně.

Tlačítko FVE stop a samohasící systémy

DC odpojovače přeruší v případě nebezpečí elektrický okruh, čímž se snižuje riziko poškození a požáru. Samohasící zařízení, která se aktivují při překročení specifické teploty, minimalizují šíření požáru a snižují riziko škod.

DC a AC přepěťové ochrany


Přepěťové ochrany a jističe se instalují na DC i AC stranu FVE instalací.  Minimalizují riziko požáru a zajišťují bezpečný provoz fotovoltaického systému. Chrání zařízení před poškozením způsobeným přepětím a přetížením, například i v případě blesku.

Krok za krokem k nové solární elektrárně

Napište nám 

Kontaktujte nás a získejte nezávaznou nabídku na míru zdarma, náš specialista se ozvě zpět telefonicky nebo emailem
Jméno a příjmení E-mail Co nám chcete sdělit? Souhlasím s Podmínkami ochrany osobních údajů Odeslat

Kde nás zaručeně najdete

společnost PanFoton s.r.o.,  IČ: 277 54 421, DIČ: CZ 277 54 421

Kanceláře a sídlo společnosti: třída Kpt. Jaroše 1845/26, Brno - Černá Pole, 602 00

infolinka +420 734 118 544

info@panfoton.cz

Kancelář Praha: Bredovský dvůr - Flexi Office, Olivova 2096/4, Praha 1, 110 00 

Jsme členy Asociace komunitní energetiky ČR a Solární asociace,  a dodržujeme jejích 28 zásad při montáži a servisu. www.solarniasociace.cz