Poskytujeme služby od roku 2008

Vlastní solární elektrárna  nebo tepelné čerpadlo.

A bez rizika.


Neriskujete,  máme nejnižší zálohy na trhu

 U nás neriskujete!  Skládáte  0% po podpisu smlouvy, 60% až po schválení připojení, no a 40% po dokončené a úspěšné montáži vaší nové elektrárny. 

Krátké dodací termíny


Jsme rychlí, dokonce velmi rychlí. Vaši novou elektrárnu budete mít na střeše do 2 měsíců od schválení připojení distributorem. Komponenty máme skladem a po schválení připojení vám je můžeme složit třeba do garáže.  

Ověřené komponenty a požární bezpečnost

Používáme ověřené systémy SolaX, německá čerpadla Alpha Innotec a Wolf, které nabízejí skvělý poměr ceny a výkonu, spolehlivost a rychlý servis.     Naše instalace standardně vybavujeme nadstandardními bezpečnostními prvky pro maximální bezpečí.

Fotovoltaika pro domácnosti 

A jak solární elektrárna vlastně funguje?


Ráno, polojasno

Brzy ráno, nebo když je polojasno, solární elektrárna většinou nevyrábí dostatečné množství elektřiny na pokrytí potřeb domácnosti. Baterie může být po noci vybitá a je nutné chybějící energii doplnit ze sítě.

V průběhu dne, jasno

Solární elektrárna vyrábí především v dopoledních a odpoledních hodinách nadbytečnou energii, kterou lze ukládat do baterií nebo prodat do sítě jako přetoky. Distribuční síť není nutná.

Večer a noc, tma

Solární elektrárna v noci nevyrábí, ale energie z baterie slouží k provozu domácnosti a spotřebičů. Pokud se akumulátor přes noc vybije, na ranní provoz se využívá elektřina z distribuční sítě.

Blackout a backup 

Při výpadku proudu, blackoutu, je baterie záložním zdrojem pro určené okruhy, tzv. backup, jako např. osvětlení, ledničku, alarm či kotel. Kapacitu baterie vyhrazenou pro blackout lze nastavit.

Fotovoltaika a tepelná čerpadla pro domácnosti

Technologie a komponenty

Instalujeme ověřené solární systémy SolaX a německá tepelná čerpadla Alpha Innotec a Wolf,  s ideálním poměrem ceny a výkonu, dlouhodobou spolehlivostí a rychlým záručním a pozáručním servisem.

Střídače SolaX X3 G4 hybridní

SolaX X3 G4 a ULTRA hybrid je prověřená premiová a mimořádně oblíbená řada střídačů s výkonem 10-30 kW, přináší vysokou účinnost 98,5%. Nabízí rychlé nabíjení, záložní funkce a možnost vzdálené správy přes aplikaci a cloud. Samozřejmostí je plná kompatibilita s dotacemi.

Tepelná čerpadla Alpha Innotec

Legendární německá  čerpadla Alpha Innotec mají vysokou účinnost a výstupní teplotu až 70°C bez nutnosti záložního zdroje. Jsou ideální pro novostavby i rekonstrukce, nabízejí rychlou instalaci, velmi nízkou hlučnost a plnou kompatibilitu s dotacemi.

Solární panely Longi a CanadianSolar 

Longi a CanadianSolar jsou špičkou mezi výrobci FV panelů. Longi je znám pro svou inovativní technologii, umožňující  vyšší účinnost a nižší degradaci v čase. Panely CanadianSolar mají vysokou spolehlivost a  odolnost vůči zátěži sněhem. 

Baterie, autonabíječky, regulátory, optimizéry

Baterie Triple Power výrobce SolaX, využívá nejnovější technologii LFP pro bezpečnou instalaci a požární bezpečnost, má 10letou záruku a s 90% hloubkou vybití je baterie špičkou na trhu. 

FOTOVOLTAIKA a tepelná čerpadla PRO DOMÁCNOSTI

Monitoring v mobilu

Mobilní appky umožňuje vzdálené monitorování systému kdekoli na světě. 

Detailní přehled o stavu energií Vašeho domu

Víte kolik energie spotřebováváte a odebíráte ze sítě

Víte kolik energie vyrábíte a nastavíte kam ji pošlete

Sledujete stav nabití baterií a máte k dispozici statistiky

FOTOVOLTAIKA PRO DOMÁCNOSTI

Bezpečnostní prvky a protipožární ochrana

Ochranné prvky instalujeme standardně, zajišťují bezpečný provoz a minimalizují riziko požáru a škod na majetku. Jejich implementace dle Vyhlášky 114/2023 Sb. chrání jak majetek, tak životy obyvatel a usnadňuje práci hasičům v případě požáru. 

Optimizéry TIGO, ZJ BENY a              systém Rapid shutdown

Fotovoltaické panely mohou být vybaveny optimizéry TIGO či ZJ BENY, smart komponenty, které nejen monitorují a optimalizují výkon FVE, ale v případě nebezpečí ukončí výrobu na úrovni střechy a panelů. Tím je umožněn případný hasební zásah díky bezpečnému napětí na DC straně.

Tlačítko FVE stop a samohasící systémy

DC odpojovače přeruší v případě nebezpečí elektrický okruh, čímž se snižuje riziko poškození a požáru. Samohasící zařízení, která se aktivují při překročení specifické teploty, minimalizují šíření požáru a snižují riziko škod.

DC a AC přepěťové ochrany


Přepěťové ochrany a jističe se instalují na DC i AC stranu FVE instalací.  Minimalizují riziko požáru a zajišťují bezpečný provoz fotovoltaického systému. Chrání zařízení před poškozením způsobeným přepětím a přetížením, například i v případě blesku.

Krok za krokem k nové solární elektrárně

Napište nám 

Kontaktujte nás a získejte nezávaznou nabídku na míru zdarma, náš specialista se ozvě zpět telefonicky nebo emailem
Jméno a příjmení E-mail Co nám chcete sdělit? Souhlasím s Podmínkami ochrany osobních údajů Odeslat

Kde nás zaručeně najdete

společnost PanFoton s.r.o.,  IČ: 277 54 421, DIČ: CZ 277 54 421

Kanceláře a sídlo společnosti: třída Kpt. Jaroše 1845/26, Brno - Černá Pole, 602 00

infolinka +420 734 118 544

info@panfoton.cz

Zajímají vás skutečně ověřené recenze? Na odborném serveru Refsite je najdete po kliknutí na ikonu níže.

Jsme členy Asociace komunitní energetiky ČR a Solární asociace,  a dodržujeme jejích 28 zásad při montáži a servisu. www.solarniasociace.cz